Sciences Polémiques

Sciences Polémiques kulübümüzce lanse edilen, Anglosakson ve Fransız modelleri örnek alınarak oluşturulmuş, öğrenciler için ve öğrenciler tarafından yürütülen tartışma paneli projesidir. Düzenli periyotlarla bir araya gelen öğrenciler gündemdeki belirlenmiş bir konu hakkında fikirlerini söyleyerek küçük konuşmalar yapmaktadırlar. Tartışmaların Fransızca olarak yürütüldüğü platformda öğrencilerin, hem kamuya açık alanda hitap becerilerinin güçlendirilmesi hem de Fransızca dil pratiklerinin arttırılması hedeflenmektedir.

Proje Komitesi tarafından düzenlenen çalışma, komite tarafından belirlenen yer ve saatte, öngörülen genel konu üzerinden ilan edilerek hayata geçirilir. Yabancı öğrencilerin de katılımıyla farklı uluslararası bakış açılarının görülme fırsatının bulunduğu, gündeme dair iç ve dış politikayı ilgilendiren konuların derinlemesine ele alınacağı Sciences Polémiques tüm öğrencilere açıktır. 

Sciences Polémiques tarafından hakkında düzenlenmesini talep ettiğiniz konuları aşağıdaki forma yazarak fikrinizi paylaşabilirsiniz.

Tartışma Konusu Önerisi
Bu sayfa Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Kulübü tarafından en son 14.09.2015 10:20:14 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM